1⁚

Fizjologicznie zmysł smaku wygląda u nas podobnie, jednak percepcja smaku jest już kwestią nieskończenie subiektywną. Najsmaczniejszy rum to ten, który smakuje właśnie Tobie, właśnie teraz.

2⁚

Nota degustacyjna wskazuje kierunek, wysuwa sugestię, suponuje. Smak trudno opisać... nie narażając się na śmieszność. Tu nie ma dogmatów, wszystko płynie. W razie wątpliwości - patrz punkt pierwszy.

3⁚

Cena to koszt jaki jesteś skłonny ponieść, aby pozyskać dane dobro. Cena to często wyznacznik jakości, ale również instrument marketingowy. Mając powyższe na uwadze, skupię się na rumach poniżej 50€ za butelkę.

4⁚

Kolor nie jest sensownym kryterium podziału rumów. Na blogu stosuję ogólnie przyjętą klasyfikację ze względu na styl kolonialny oraz typologię wedle Luca Gargano naprzemiennie z thewhiskyexchange.

5⁚

Sekcja 'pretekst' to wstępne, luźne podejście do tematu. Sekcja 'proces' skupia się na surowcu, metodach destylacji i procesie dojrzewania. 'Notka' to zdrobniale ujęta nota degustacyjna, taka z przymrużeniem oka, bo... patrz punkt drugi.

6⁚

Jeśli schodzę na manowce, ba - szerzę fałszywe poglądy, to trzeba temu niezwłocznie i stanowczo przeciwdziałać. Jeśli w mych rumowych poszukiwaniach błądzę - napisz do mnie proszę rumexam[at]gmail.com 🙏

7⁚

Korzystaj z umiarem. Alkohol to legalny narkotyk, a jego nadużywanie to poważny problem. Pomocy szukaj w oddolnych grupach wsparcia. Piłeś? Nie jedź!

Polityka prywatności

Dokładam wszelkich starań, aby chronić prywatność odwiedzających stronę rumblog.pl. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod adresem rumexam[at]gmail.com

Zbieranie danych osobowych

Następujące rodzaje danych osobowych mogą być gromadzone, przechowywane i wykorzystywane:

  • informacje o komputerze, w tym adres IP, lokalizacja geograficzna, typ i wersja przeglądarki oraz system operacyjny;
  • informacje o Twoich wizytach i korzystaniu z tej witryny, w tym źródło odesłań, długość wizyty, wyświetlenia stron i ścieżki nawigacji w witrynie;
  • informacje, które są generowane podczas korzystania z tej strony internetowej, w tym kiedy, jak często i w jakich okolicznościach z niej korzystasz;
  • wszelkie inne dane osobowe, które zdecydujesz się przesłać.

Korzystanie z Twoich danych osobowych

Dane osobowe przesłane do nas za pośrednictwem naszej strony internetowej będą wykorzystywane do celów określonych w niniejszej polityce lub na odpowiednich stronach witryny. Możemy wykorzystywać Twoje dane osobowe do celu:

  • administrowania tej strony internetowej i biznesem;
  • umożliwienia korzystania z usług dostępnych na tej stronie internetowej;
  • dostarczania stronom trzecim informacji statystycznych o użytkownikach (ale te osoby trzecie nie będą w stanie zidentyfikować żadnego konkretnego użytkownika na podstawie tych informacji);
  • zajmowania się zapytaniami i skargami składanymi przez Ciebie lub dotyczącymi Ciebie w związku z tą witryną;
  • zapewnienia bezpieczeństwa tej strony internetowej i zapobieganie oszustwom.

Dane osobowe użytkownika mogą być ujawnione w zakresie, w jakim jest to wymagane przepisami prawa.

Międzynarodowe transfery danych

Informacje, które gromadzimy mogą być przechowywane i przetwarzane w każdym z krajów, w którym prowadzimy działalność i mogą być przesyłane pomiędzy tymi krajami w celu umożliwienia wykorzystania informacji zgodnie z niniejszymi „Zasadami ochrony prywatności”.

Bezpieczeństwo danych osobowych

Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że transmisja informacji przez Internet jest potencjalnie niebezpieczna i bezpieczeństwo przesłanych w ten sposób danych nie jest gwarantowane.

Nowelizacje

Niniejsze zasady mogą być okresowo aktualizowane poprzez zamieszczenie w tej witrynie ich nowej wersji.

Strony internetowe osób trzecich

Ta strona internetowa zawiera hiperłącza do stron internetowych osób trzecich oraz szczegółowe informacje na ich temat. Nie mam kontroli i nie ponoszę odpowiedzialności za politykę prywatności i praktyki osób trzecich.

Ciasteczka

Używam Google Analytics na tej stronie internetowej, aby poprawić użyteczność i analizować korzystanie z tej strony internetowej. Większość przeglądarek pozwala odmówić przekazania plików cookie.